Wiedeń 1918. Albert Kende. 30×23,5 cm, str. 74, 265 czarno-białych ilustracji, twarda oprawa, półskórek ze złoceniami i zdobieniami, wyklejki oraz okładzina z ręcznie marmoryzowanego papieru, barwiony górny brzeg bloku książki. Oprawa z Introligatorni F. J. Radziszewskiego, sygnowana monogramem. Stan dobry (brak jednej ilustracji, przerwanie jednej karty).
Katalog aukcji sztuki Antykwariatu Alberta Kende z Wiednia, która odbyła się w lutym 1918 roku. Katalog przedstawia spis oraz zdjęcia
przedmiotów: obrazy, porcelanę, wachlarze, zegarki, rzeźby, miniatury. Katalog w oprawie F. J. Radziszewskiego.